Rolig demonstrasjon i Trondheim | venstresida.net

Rolig demonstrasjon i Trondheim


TRONDHEIM I FLAMMER: Mange hundre demonstranter fylte Trondheim Torg med fakler i kveld.

Det var et rolig og stemningsfullt fakkeltog som gikk gjennom Trondheims gater i kveld. En ny og stor bredde av fagforeninger, idrettsorganisasjoner, humanitære og kristne organisasjoner sto sammen i protest mot alle grusomhetene som har skjedd etter Israels bombeangrep på, og invasjon i Gaza.

Appellanten fra Amnesty presiserte klart hvordan det ikke finnes unnskyldning for å drepe sivile, slik vi nå ser blir gjort i stor skala i Gaza. NRK rapporterer også: http://nrk.no/nyheter/distrikt/nrk_trondelag/1.6424874

Oppmøtet var bra i dag, men det forventes enda større oppmøte til demonstrasjonen på lørdag klokka 1400 - også den på torget. Møt opp!


LANG, LANG REKKE: Men de siste hadde faktisk dratt fra Torget når de første kom tilbake.

Samtidig ser vi at både Nidaros-biskop Tor Singsaas og tidligere Oslo-biskop Gunnar Stålsett har vært krystallklare i sin fordømmelse av Israels krigføring. Stålsett var også krass i sin fordømmelse av pro-Israel-demoen i Oslo litt tidligere i dag.

Adresseavisen glimret med sitt fravær, og synes det er mer spennede å skrive om tåregass i Oslo enn fakkeltog i Trondheim. Det er en uheldig praksis i medievirkeligheten vår at store fredlige markeringer knapt nok får dekning, mens det med en gang noen kaster en stein blir slått opp med krigstyper. Det er kanskje forståelig at folk som kanskje har familie og venner som er blitt drept, eller som lever i ytterste fare under Israels bombing nå, lar seg provosere til egg- og flaskekasting av Siv Jensen og hennes fanatiske medspillere som støtter Israels bombing. Likevel er det dumt at det skjer. - Det spiller rett inn i Frps vanlige tirade om "pøbler" og "udemokratiske elementer". Pro-Israel-demonstrasjonen, og det representanter fra "Med Israel for fred" klarer å lire ut av seg, fungerer bedre til å undergrave deres støtte i det norske folket enn noen annen klarer.

At Adressa heller skriver om tåregass i Oslo enn fakkeltog i Trondhjem blir ekstra rart når man tenker på at det jo faktisk er ei regionsavis for, tada, Trondhjem og omegn.

Og ja, det er dumt. Bortsett fra å utradere Palestina fra kartet er det ingenting MIFF og Jensen heller vil enn at motdemonstranter kaster egg og det som verre er. Siv Jensen fryder seg nok nå :\
--
Revolusjonen kjem! Hurra!

Jeg trodde dette skulle være et fakkeltog for fred og til minne om de drepte Palestinerne OG ISRAELERNE! Ikke en unøytral demonstrasjon mot Israels og dens supporteres politikk. FLAUT! Skam dere "venstresida" eller hva faen dere kaller dere, faens rasister! Israel har blitt bombet sammenhengende fra Gaza i 8 år, hvor var felt togene deres da? Det var vel helt greit siden det bare var uskyldige jøder som mistet livet ikke sant?

Enig med overstående kommentar. Å bruke lidelesene i Gaza til å fremme et politisk anti-isreal budskap er direkte kvalmt. Jeg har ingen problemer med å skjønne Isreals ønske om å forsvare seg. Det er tragisk med uskyldige ofre i krig, men det vil det alltid være. Man kan jo telle hvor mange som har blitt drept i midtøsten konflikten de siste ti årene, kanskje noen ukers krig med noen tusen døde i det lange løp er til det beste.

Det nye Norge. Da jeg kom fra jobben ved åttetida ikveld var området ved Nationaltheatret og Slottsparken fyllt med politi og demonstranter. Ved Internettcafeen ved terassen på hjørnet av Saga sto det et par hundre og ropte Allah Akhbar før de bega seg oppover mot den israelske ambassaden.
Ikke ble jeg opprørt,ikke ble jeg sint,men full av sorg i en fornemmelse av at nå har den europeiske borgerkrigen også kommet til Norge.
Kanskje var dette Hamas strategi når de åpenbart var klare for en runde med krig,at de visste at de skulle frambringe et slikt blodbad som ville ryste verden via Al-Jazeera og andre sympatisører,at krigen ville bli global og internasjonalisert?

Denne krigen som er startet nå er det motsatte av en regional krig. Alle sentrale maktblokker både i Midtøsten og verden er involvert på ulikt vis og forholder seg til den.
Den er bare begynnelsen på en lang serie av konflikter som også vil bli utkjempet i Europa.En historisk dag i Norge.

Norge tar inn mange palestinske "asylsøkere", og nå ser vi resultatet – vold og mer vold. Men dette er dessverre kun starten. Snart skal vi oppleve en ekte terror, og da vil vi kanskje forstå Israel bedre.

Jepp, du har rett. Dette ER det nye Norge. Kanskje de som kalte FrP for rasister og stemte SV tenker seg om neste gang de får sjangsen til å regulere innvandringen. I mellomtiden vet jeg i vertfall at jeg ikke kommer til å bo i dette drittlandet noe mer.

Terroren har allerede kommet til Norge. På TV-bildene av demonstrasjonen så jeg en araber som holdt et Hezbollah-skjerf. Men snart ser vi kanskje Kristin Halvorsen med det samme!

Hadde noen murt meg inne i mitt eget hjem, hadde jeg også sloss for å komme ut. Fritt Palestina!

http://skrot.tk/

Vi må vel ta inn over oss at vi har importert en evigvarende konflikt til Norge og venne oss til det først som sist...

Hadde noen angrepet meg og min familie over laaaaaaaaaaaaang tid, hadde jeg og forsvart meg ;) Så... Trygt Israel!

Til alle dere som maser om Israels rett til å forsvare seg:

1. Det er en grunn til at antall raketter heller nevnes fra Israels side enn antall døde, for på grunn av den forhistoriske teknologien er det bare 13 israelere som er drept av disse rakettene over mange år, mens Israel nå som kjent har drept over 700 palestinere i løpet av noen få dager.

2. Det er den okkupere som har rett til å forsvare seg mot okkupanten, ikke omvendt!

@Anonym: "Jeg trodde dette skulle være et fakkeltog for fred og til minne om de drepte Palestinerne OG ISRAELERNE!" - Hvor, konkret, skriver jeg at det er bare palestinerne? Jeg synes selvsagt det er trist både med de 4 israelerne, og de 700 palestinerne som er drept.

Du tiltrekker deg jaggu mye rare kommentarer, Ronny. Nesten som å lese Dagbladet, dette.
--
Revolusjonen kjem! Hurra!

@Tiram: Jeg tror det har en årsak i at mange har kommet hit via nettopp Dagbladet. Skal man drive effektiv propaganda og agitasjon, må man vel tåle såpass, men jeg har faktisk måttet slette et par som ble for usaklige/utrivelig.

Kristian Z: Jeg har måttet slette det siste innlegget ditt siden det var et litt for klart brudd på debattreglene våre. Det var et milelangt innlegg, direkte limt inn fra andre kilder.

Les kjørereglene her:
http://venstresida.net/?q=node/185#debattregler

@Ronny
Du må gjerne slette det som passer deg, det er derfor jeg overvåker denne nettsiden.
I en 3 årsperiode har jeg nå en god registrering av hva slags holdninger og meninger som er akseptert i det gode venstresosialistiske selskap.
"Rare eller syklige" "islamofobe" er alle holdninger eller meninger som ikke harmonerer med de oppleste og vedtatte synspunkter som er vedtatt av almannamøtet i Hakkebakkeskogen.

Borgerkrigen mellom Hamas og Fatah. Jeg har ikke det minste vanskeligheter med å erkjenne feilanalyser jeg har gjort. Jeg var tilbøyelig til å tenke at Fatah ville eksplodere og at en betydelig fraksjon ville gå sammen med Hamas.
Dette ser ikke ut til å finne sted - iallfall ikke i nærmeste dager.
Nå skrev Amira Hass i Haaretz - en av Israels store Palestinavenner - 8.1.at borgerkrigen mellom Fatah og Hamas hadde blusset opp igjen,med beatings og skyting i folks knær,legger - en kjent Hamas spesialitet.
Så leverer debka.com en liten melding om dette idag som jeg anbefaler fordi den forteller om hva slags mentalitet sin rir disse militære kadrene til Hamas. Det er nesten på grensen til det ufattelige. Les sjelv.

http://www.debka.com/headline.php?hid=5837

Our sources disclose that the Hamas extremists are finding time for the brutal persecution of their rivals, the Palestinian Fatah. Under cover of the general mayhem, Hamas gangs are kidnapping Fatah operatives and executing them. Their bodies are tossed onto the mountains of uncollected garbage and their kinsmen informed where to find them. Hamas leaders are convinced their rivals are plotting to exploit the fighting to overthrow their regime.

Takk for svar her forøvrig.

http://omicron.leftist.net/?q=comment/reply/772/26559

Hehe, lenge leve tragsyntheten. Men seriøst, overgrepene i Gaza er udiskutable faktiske forhold. Det som skjer der nede har veldig lite med selvforsvar å gjøre.

Hehe, lenge leve tragsyntheten.
Nå tester vi hvor Lenge denne linken vil stå ?
Det som er mest interessant etter å ha overvåket hakkebakkeskogens selvoppnevte moralske voktere er den likegyldige og nesten forståelsefulle holdning de samme moralske voktere har til våpenlevrandørene til (Syria.Iran,hamas og Hibollah) som sitter som bobestyrere på konkursboet etter "den rellt eksisterende sosialisme"

http://omicron.leftist.net/?q=comment/reply/693/26253

Hykleri og dobbeltmoral er ord som sitter løst når Hamas-sympatisørenes politiske motstandere skal demoniseres.

En betingelse for å arbeide for fred i Midtøsten er at man unngår reservasjonsløshetens fristelser, som ikke bare hjemsøker de fanatiske ekstremistene, men også de gode sjelene som drømmer om en urokkelig «proporsjon» som ved himmelens hjelp skulle være i stand til å skape balanse i konflikter på liv og død. I Midtøsten kjemper man ikke bare for å få respektert spillereglene, men for å få etablert dem. Man kan med all rett diskutere fritt om hvor velegnet det ene eller det andre militære eller diplomatiske initiativet er, uten likevel å gå ut fra at problemet er løst på forhånd av verdens gode samvittighets usynlige hånd. Det er ikke ute av proporsjoner å ville overleve.

http://www.dagsavisen.no/meninger/article390630.ece

Frigjør palestinerne fra Hamas
http://www.tnr.com/politics/story.html?id=f555be7f-dd65-4941-bfa7-a5197b...

Kristian Z: Dersom du er identisk med "Anne Olsen" og "Ole Pedersen" som har bedrevet det vi på internett kaller "trolling" på dette nettstedet i en lengre periode, vil jeg (nå som det kan se ut som du er inne i en litt mindre fanatisk periode) på bakgrunn av det du har fått deg til å skrive tidligere anbefale deg å søke profesjonell hjelp før det går over styr igjen.
Les om trolling her: http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(Internet)

I forhold til "sensur": Du vil ikke se hva som er akseptabelt i det "gode venstresosialistiske selskap" her. Her ser du bare hva JEG (som fungerer som redaktør av nettstedet) synes er akseptabelt.

Om du ser på diskusjonen rundt Israel/Palestina, vil du se at alle syn i saken er godt representert, og får stå. Det som blir sensurert er MÅTEN enkelte ting blir sagt på. Personangrep, usakligheter o.l. blir slettet etter de retningslinjer som står på: http://venstresida.net/?q=node/185#debattregler

Synes du virkelig debattreglene referert over her er så urimelige? Er det ikke mulig å bruke normal folkeskikk når man debatterer? Jeg bare spør, og håper du kan gi et seriøst svar på dette, Kristian.

Får du ikke uttrykt ditt syn uten karakteristikker og formuleringer som "hakkebakkeskogens selvoppnevte moralske voktere", å omtale alle som ikke støtter Israel som "Hamas-sympatisører", og uten å lime inn lange tirader fra andre nettsider som bare unntaksvis har noe med debatten å gjøre? Er det virkelig så vanskelig å debattere saklig?

Hold kjeft, ellers…

http://viamag.net/hildring/?p=3038

Det var ingen sionister som stod bak bråket i Oslo i går. Det var muslimsk innvandrerungdom. Dette er ikke noe vi skal godta, disse drittmenneskene bør bekjempes.

Palestinabermen ødelegger nok en demonstrasjon med vold

http://minervaspolitics.blogspot.com/2009/01/palestinabermen-delegger-no...

Hadde ikke politiet vært der og beskyttet ytringsfriheten til Israel supporterne så hadde dette endt skikkelig ille. I etterkant av demonstrasjonen (etter at de fleste Israel supporterne hadde forlatt området), gikk det innvandrere rundt og angrep pro-Israelere der de fikk tak i dem. De knuste en glassflaske i hodet på en ung, norsk mann rett ved der jeg stod. Og de knuste ruter på politibiler og ødela andres eiendom.

Innvandringen koster Norge mer enn det smaker.

Ah: Et mindretall av demonstranter i en stor markering laget kvalm. Av det kan vi tydeligvis konkludere at Israel må ha rett i Midtøsten-konflikten.

Hvilken glimrende logikk fra Anonyn&Anonym.

Når det er sagt, melder Dagbladet om provokatører i demoen, og at det bare var en palestiner blant de 45 innbrakte etter demoen - det er dermed ikke sikkert at det var palestinasympatisører som startet bråket likevel. Les her: http://www.dagbladet.no/2009/01/09/nyheter/innenriks/opptoyer/demonstras...
og her: http://www.dagbladet.no/2009/01/09/nyheter/opptoyer/krigen_i_gaza/430907...

Det er likevel ingen grunn til ikke å støtte Palestinakomiteen i sin fordømmelse av idiotene som lager bråk og i praksis ikke oppnår annet enn å putte penger på Siv Jensen, og gir rasister vann på mølla.

Ronny sier at Hamas har stor støtte i folket. De okkuperer Gaza mye på samme måten som Norge okkuperer Haakonsvern flåtebase.

Så du mener da at hvis et av skipene på flåtebasen, med støtte fra basen og folkene på den, begynte å beskyte en av vestlandsøyene så skulle vi...la dem gjøre det til vi klarte å overtale dem om at det ikke var en god idé...?

Hvis vi nå godtar argumentet om at Hamas er støttet av folket på Gaza, så kan vi vel også si at da er det greit at det går sivile liv tapt, fordi ikke bare støtter de og da sannsynligvis hjelper terroristvirksomheten, hvilket igjen vil si at det er faktisk ikke noen sivile på Gaza? da kan vi også bruke den samme logikken som Hamas bruke, nemlig at alle Israelere er med i den israelske hæren som reserver og at alle er legitime mål?
Hva sier geneverkonvensjonen om det...?

http://www.dagsavisen.no/innenriks/article390817.ece

Ny type demonstranter
Politiet rapporterer om at demonstrantene har vært utstyrt med kniver, slagvåpen, brannbomber og fyrverkeri.
– Jeg er utrolig skuffa over at disse gruppene ikke har respekt for ofrene i denne konflikten. Jeg hadde virkelig trodd at de skulle ha budskapet i fokus, sier stabssjefen.
Fem politimenn ble skadet i kveld, og politiet har pågrepet 27 personer i forbindelse med de anti-israelske demonstrasjonene. Fredriksen sier dette er en ny gruppe demonstranter.
– Det er unge menn med arabiske navn. Vi vil gå ut med mer informasjon når avhørene er avsluttet, sier Johan Fredriksen.

Anonym: "De okkuperer Gaza mye på samme måten som Norge okkuperer Haakonsvern flåtebase."
Dersom du kan dokumentere, eller i det minste sannsynliggjøre at Hamas opererer uten støtte fra en betydelig del av palestinerne, vil det absolutt endre på grunnlaget for konflikten.

"Hvis vi nå godtar argumentet om at Hamas er støttet av folket på Gaza, så kan vi vel også si at da er det greit at det går sivile liv tapt, fordi ikke bare støtter de og da sannsynligvis hjelper terroristvirksomheten, hvilket igjen vil si at det er faktisk ikke noen sivile på Gaza?"
- Nå omtaler du "folket" som en enhet, og du omtaler Hamas som en enhet. Ingenting av dette er selvsagt reelt, og det avslører en del fordommer å bare tenke i de retningene spør du meg. Når det er sagt mener jeg uansett ikke at Israel har rett til å drive noen aksjoner i det hele tatt verken på Gaza eller i Vestbredden, siden de selv ikke i det hele tatt har oppfylt sine folkerettslige forpliktelser og trukket seg ut av de okkuperte områdene. Dersom Israel vil gjøre dette, endres grunnlaget for konflikten. Forhåpentligvis kan den avsluttes etterhvert på et slikt grunnlag.

I forhold til klipp-og-lim om demonstrasjonene i går, refererer jeg til mitt innlegg over.

Nå må du ikke bli paranoid Ronny, gled deg over at jeg har vist deg respekt som en de få konsekvente ideologiske tenkerne på venstresiden.

Gilbert blir forøvrig også beæret med oppmerksomhet fra sine favorittfiender.
http://www.foxnews.com/story/0,2933,477881,00.html

Kristian Z: Jeg er ikke paranoid, jeg synes bare du kunne svare konkret på de relativt enkle spørsmålene jeg stilte deg om debattstil, siden det tydeligvis er noe som opptar deg

Debattstil og svar på spørsmål.
"Anne Olsen" , "Ole Pedersen" eller "Bjørn Nistad" er jeg ikke.
Hvordan vet du at du ikke er paranoid ?

http://martinsinblogg.wordpress.com/2008/11/02/mer-katolsk-en-paven/

Jeg kan trøste deg med Lenin var ingen jakobiner og Hamas er ingen terrororganisasjon som truer Norske og Russiske petro-interesser , snarere tvert i mot.

Kristian Z: Årsaken til at jeg spurte om cdu var "Ole Pedersen" etc. er at du har en tendens til å klippe og lime inn lenker og tekst som ikke har noe med debatten å gjøre (slik som over), ett hang-up på russland tydeligvis, og ellers også en stil som kan ligne. Det er også grunnen til at jeg mener det er et legitimt spørsmål, og ikke et som tyder på noen form for paranoia.

Det spørsmålet jeg ville du skulle svare på var: "Synes du virkelig debattreglene referert over her er så urimelige? Er det ikke mulig å bruke normal folkeskikk når man debatterer?"

Det kan jeg ikke se at du har svart på.

Er det ikke mulig å bruke normal folkeskikk når man debatterer?

Svar: Ja

Flere spørsmål ?

Jeg synes du skal fortsette og fjerne innleg som ikke passer med partiet Rødt sin dagsorden, man kan lettere forstå sine politiske motstandere når man har forståelse for deres TABU områder.
Jeg lover å ikke kalle deg hakkebakke skogens moralske vokter.
Det er infamt og ondskapsfullt av meg,

http://omicron.leftist.net/?q=comment/reply/772/26554

Jeg tar sjølkritikk på saka

Det var et spørsmål til, Kristian: Synes du debattreglene er urimelige?

I forlengelsen kan jeg dermed spørre om du mener å ha sett eksempler hvor jeg har fjernet innlegg som ikke har brutt disse?

I forlengelsen av det igjen, lurer jeg på hvordan du kan påstå at jeg "fjerne innleg som ikke passer med partiet Rødt sin dagsorden"? Det gjør jeg åpenbart ikke, om du ser på debatten over her.

Forøvrig synes jeg ikke det ser ut som du tar sjølkritikk på noe som helst med bakgrunn i det du skriver og lenker opp.

Tolkningen av debattreglene er redaktørens suverene domene og må forstås utfra den poltiske kontekst.
Tolkningsrammene er ikke uinteressante.

I en redaksjonell ramme må jeg respektere Mads Gilbert forståelse av konflikten mellom lederskapet til Hamas og Jødene i Israel som mener at de handler i selvforsvar ?

Poenget her er jo ikke at Mads Gilbert er en norsk særling,men hans uttalelser faller innenfor rammen av det som er hans partis politikk,Rødt.

Rødt sto på et landsmøte for noen år siden i stående applaus for en prominent Hamaser.
Klassekampen har vært og er glødende apologeter for Hamas og kommer ut hver dag. Det var Trond Khomeini Linstad som slo an tonen for en hele periode da Hamas vant valget foran Fatah:
Hurra for Hamas! nå har barnet vendt tilbake til sin islamske mor.
Min første tanke da jeg sto og så på ungjihadistene rope Allah Akhbar ved Saga Kino,
var:
Sannelig har Trond Ali Linstad gjort en god jobb med å utdanne Jihadister med norske kommune og statspenger.
Eller: skal ikke nå bevilgningene til islamorganisasjonene økes?

Kanskje Braanen snart for Fritt Ords ærespris for sin innsats for islamister?
Det vrimler med Mads Gilberter.

Kristian: Du forsøker å unnskylde usakligheten din med "Tolkningen av debattreglene er redaktørens suverene domene og må forstås utfra den poltiske kontekst."

- Jeg spør igjen: Synes du debattreglene er urimelige?

- Jeg har ikke slettet innlegg hvor det har vært noen rimelig tvil eller tolkningsrom i forhold til om de var brutt. Mener du det? Kom med eksempler, om du har "overvåket", som du sier!

Igjen begynner du så å snakke om noe helt annet. Igjen bærer det over seg. Hvorfor klarer du ikke å skrive kommentarer uten å måtte ty til platte forsøk på stempling som "Trond Khomeini Linstad", og ubegrunnede utgytelser i forhold til Klassekampen, Gilbert og Rødt. Hva mener du å oppnå med slikt? Du argumenterer ikke, du viser ikke til dokumentasjon. Du bare spyr ut karakteristikker over en lav sko.

Det blir for dumt, Kristian, ser du ikke det sjøl?

Av angst for å bli stemplet som paternalistisk vil jeg ikke ambefale deg å slette utrykket "Trond Khomeini Linstad".

Jeg stoler på din redaksjonelle dømmekraft Ronny.

Leserne derimot kan trenge litt velvillig assistanse om nettsidens redaktør tillater ?

http://www.caplex.no/media/webbilder/8400/pic08329.gif

Dette anses kanskje ikke som dokumentasjon på noen ting som helst ?

Det blir "spennende" med de islamistiske idealene i Iran

I et innlegg i Aftenposten skriver den ikke ukjente norske muslimen Trond Ali Lindstad på denne måten om den iranske presidenten, Mahmoud Ahmadinejad:

"I Iran vant "de fattiges" kandidat. Han vil føre videre revolusjonære idealer. Han ser på seg selv som landets "lille tjener" og dets "gatefeier". Og vil gjøre landet sterkt og eksemplarisk. Det blir spennende å følge ham i det."

Ja, men da er jo alt i orden da, når de revolusjonaære idealene fra 1979 skal føres videre. Litt trist kan det jo bli for alle de stakkars jævlene som skal "feies bort" fra gatene. Men sånne opposisjonelle (vantro hunder?) kan man ikke bry seg om. Det spørs om de som håpet på ytringsfrihet i Iran synes det skal bli like "spennende" å følge sin "lille tjener", men pytt-pytt.

http://www.aftenposten.no/meninger/debatt/article1073714.ece

Kristian: Igjen limer du inn et tilfeldig sitat fra et annet nettsted som ikke har noe med denne debatten å gjøre, i stedet for å argumentere. Denne gang fra "hablog": http://hablog.motime.com/post/469715/Det+blir+%22spennende%22+med+de+isl...

Jeg vil igjen ydmykt be deg: - Holde deg til saken.
- Be deg svare på: Synes du debattreglene er urimelige?

og komme på eksempler på hvordan du mener jeg har drevet sensur som har gått ut over disse - som har gått på innhold, og ikke på form.

Du prøver å vri deg unna debatten med alt mulig utenomsnakk Kristian, og det ser ikke spesielt pent ut. (Og du ligner forøvrig stadig mer på "ole pedersen" et. co)

Redaktøren har skaffet seg siste ordet ser jeg.

Når du ber om og får dokumentasjon for Trond Alis affenitet for bandittregimet i Iran begynner du å snakke om hvor urimlig det er å kritisere partiet ditt for det og hvor usaklig og dum jeg er.

Jeg foreslår at du rydder opp på bloggen din og fjerner den ideologiske forurensing jeg har påført den rene og ubesudlede kritikk av den jødiske bandittstat.

Kristian Z: JEg har ikke bedt om dokumentasjon for noe som helst av Lindstads aktiviteter. Jeg spør deg bare om en saklig debatt er for mye å be om, og om du synes debattreglene er urimelige. jeg begynner å skjønne at svaret på det første er ja, i alle fall. Men du vil tydeligvis ikke uttale deg om det.

Jeg minner om debattreglene her på Venstresida:
1. Diskuter sak, hold deg til temaet under den enkelte artikkel. Ønsker du å diskutere noe helt annet som ikke hører inn under noen artikler, gjør det på det åpne forumet.
2. Unngå personangrep og nedsettende karakteristikker på meddebattanter.
3. Unngå kommentarspam. Hold deg til saken og skriv det du mener. Unngå å oversvømme den samme debatten med innlegg etter innlegg.
4. Ikke klipp-og-lim inn lengre tekster skrevet av andre debattanter. Vil du henvise til noe, legg ved en lenke. Dette har med både folkeskikk og copyrightlovgivning å gjøre (uansett hvor lite vi liker denne lovgivninga).
5. Velg et nick (pseudonym) og hold deg til det. Dine meddebattanter har rett til å vite at de diskuterer med en person og ikke fem.
6. Rasistiske innlegg og andre innlegg som innebærer hets av enkeltgrupper er heller ikke akseptert. Igjen en kombinasjon av folkeskikk og norsk lov.

Dette er selvsagt noe som vi ikke burde ha behov for å påpeke, og som de fleste skjønner av seg selv. For den som har beveget seg på enkelte nettfora, vil man dessverre likevel ha oppdaget at det er mange som ikke skjønner dette. Derfor en slik presisering.

Skriv ny kommentar

Innholdet i dette feltet blir ikke vist for andre.
  • E-postadresser og URLer vises automatisk som linker.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Linjer og paragrafer brytes automatisk.

Mer informasjon om formatering