Det nye Norge. Da jeg kom fra jobben ved åttetida ikveld var området ved Nationaltheatret og Slottsparken fyllt med politi og demonstranter. Ved Internettcafeen ved terassen på hjørnet av Saga sto det et par hundre og ropte Allah Akhbar før de bega seg oppover mot den israelske ambassaden.
Ikke ble jeg opprørt,ikke ble jeg sint,men full av sorg i en fornemmelse av at nå har den europeiske borgerkrigen også kommet til Norge.
Kanskje var dette Hamas strategi når de åpenbart var klare for en runde med krig,at de visste at de skulle frambringe et slikt blodbad som ville ryste verden via Al-Jazeera og andre sympatisører,at krigen ville bli global og internasjonalisert?

Denne krigen som er startet nå er det motsatte av en regional krig. Alle sentrale maktblokker både i Midtøsten og verden er involvert på ulikt vis og forholder seg til den.
Den er bare begynnelsen på en lang serie av konflikter som også vil bli utkjempet i Europa.En historisk dag i Norge.

Reply

Innholdet i dette feltet blir ikke vist for andre.
  • E-postadresser og URLer vises automatisk som linker.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Linjer og paragrafer brytes automatisk.

Mer informasjon om formatering