Jeg startet nylig mitt eget firma, jeg skal ha ansatte under meg. Jeg hadde ikke tatt dette initiativet om topplønnen min ikke oversteg 1,5mill. Hva er 1,5 mill? Ikke for å være en klysete vestkant's gutt, noe jeg ikke er. Men virkelig, 1,5 mill er jo faktisk ikke all verden.

Nordmenn claimer å være den rikeste nasjonen i verden(noe vi ikke er), men jeg ser ingen lukseriøse super biler kjøre rundt i Oslo's gater.

Hvorfor skal jeg jobbe hardere enn mange andre hvis det eneste jeg oppnår er en lønn på 1,5mill i året. Det må være forskjell på folk. Noen må være ledere, andre må være arbeiderklasse for at samfunnet skal gå rundt.

De velutdannede vil uansett finne smutthull for å tjene mer enn 1,5 mill. Bil på firma, hus på firma, firmahytte osv mens man da vil ha 1,5mill fordi man "må".

Nei, du kan nok legge fra deg denne vrangforestillingen med en gang.

Reply

Innholdet i dette feltet blir ikke vist for andre.
  • E-postadresser og URLer vises automatisk som linker.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Linjer og paragrafer brytes automatisk.

Mer informasjon om formatering