Dette er poenget jeg ikke kan forstå at kommunister ikke ser. Jeg ligger definitivt på venstresiden politisk, spesielt i sosial-, familie-, og velferdspolitikk. Men mener likevel det må være mulig å skille politikken som "tar vare på mennesket" fra politikken som "tar vare på verdiskapningen", og dette kan leve side om side i et samfunn som er godt i leve i for alle.

Jeg skulle virkelig ønske jeg kjente en ekte kommunist jeg kunne diskutert med. Jeg er oppriktig nysgjerrig på hvorfor de mener enda et forsøk på kommunisme ville blitt vellykket, når man vet at alle andre forsøk har endt med brutale, totalitære regimer, der forskjellen mellom eliten og folket har vær enorm. Folket har faktisk lidd under fattigdom og tortur - riktignok i større eller mindre grad, men dog er dette helt, helt, HELT, uakseptabelt, uansett for hvilket overordnet mål det helliger.

Så håper virkelig jeg en dag kan sette meg ned over en øl, med en ekte kommunist, som liker en konstruktiv og sivilisert debatt.

Reply

Innholdet i dette feltet blir ikke vist for andre.
  • E-postadresser og URLer vises automatisk som linker.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Linjer og paragrafer brytes automatisk.

Mer informasjon om formatering