Mennesker er ikke like, og kommer aldri til å bli like. Det vil ALLTID være fattige og det vil ALLTID være rike. Det nærmeste man kommer et system som gjør dette usant er et system som gjør alle fattige og miserable, ala Nord Korea, eller Stalins herredømme som du sikkert har våte drømmer om.

Hvis det ble 100% beskatning så ville bedriftene bare latt være å betale ut slike lønninger. Man kunne like godt sitte på ræva i en statlig jobb, være udugelig og få masse fordeler. Som så mange gjør idag (og jeg skal være enig i at til en viss grad kan det være fordelaktig, da man gir mening med livet til en hel del folk som i andre land ville sittet på gata).

Mitt forslag for å få inn mer penger i statskassen er å slutte å gi penger til Rødt og SOS Rasime og andre kommunistbuler som måtte eksistere. FrP får all hetsen i media, men venstresida er faktisk enda mer blåst enn de.

Reply

Innholdet i dette feltet blir ikke vist for andre.
  • E-postadresser og URLer vises automatisk som linker.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Linjer og paragrafer brytes automatisk.

Mer informasjon om formatering