Konservative krefter er høyrekrefter. En mer opprinnelig og utvetydig definisjon av det er det vanskelig å finne. Det er liten tvil om at konservative religiøse er på høyresida. De trenger ikke være liberalister (i mange verdispørsmål vil de iallfall ikke være det, selv om de av og til er det i økonomi), men de er absolutt på høyresida.

Jeg vet at den ytterste høyresida ofte bruker å forsøke å omdefinere alle brutale diktatorer og undertrykkere til å være på venstresida. Dere kan godt finne opp deres eget språk, hvor alt dere ikke liker = venstre, og alt dere liker =høyre, men dersom dere ønsker å kommunisere med andre mennesker, er det lurt å bruke de definisjoner på ord som "høyre" som ellers er gjengs i samfunnet.

Iht. at f.eks. Hitler var på høyresida, med sine tette bånd til næringsliv og tysk overklasse, har jeg dokumentert det her: http://venstresida.net/?q=node/843

Bekjemp alle krefter som holder individet nede er en ok parole. Da må man først og fremst bekjeme kapitalismen, som holder det store flertall av verdens befolkning nede, og er i ferd med å ødelegge hele livsgrunnlage vårt i rovdrift på mennesker og natur. Det har jeg forøvrig dokumentert her: http://venstresida.net/?q=node/565

Reply

Innholdet i dette feltet blir ikke vist for andre.
  • E-postadresser og URLer vises automatisk som linker.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Linjer og paragrafer brytes automatisk.

Mer informasjon om formatering